בית דירות יוקרתי Albany, ליברפול

מתקן חניה אוטומטי Parksafe 583

חניה אוטומטית עבור 84 רכבים בבית הדירות היוקרתי

חניה אוטומטית עבור 84 רכבים בבית הדירות היוקרתי "Albany" בליברפול, אנגליה

בפרויקט זה הותקן חניון אוטומטי מדגם Parksafe 583 הכולל 84 מקומות חניה "חבויות" מאחורי בית "Albany". חניות אלו משמשות את המשרדים המשופצים והדירות של הבניין, שבמקורו הוקם בשנת 1858 קרוב לאזור המספנות בליברפול, אנגליה. 

במתקן חניה זה הרכבים חונים באופן אוטומטי מאחורי חזית המבנה. מבנה המתכת הוא בן 10 קומות, עם 3 עמודות חניה המסודרות אחת אחרי השנייה בכל קומה. באמצעות תצורה זו, ניתן היה להשיג מספר מרשים של מקומות חניה בנישה שרוחבה 10 מטר לערך ואורכה 18 מטר.

בית Albany נבנה ב- 1858 עבור ריצ'רד ניילר, בנקאי אמיד, בלב אזור העסקים של ליברפול קרוב למספנות. המשרד עוצב בסגנון רנסנס קלאסי ויועד למשרדים ואחסון של מתווכי הכותנה בעיר. הבניין בעל 5 קומות עם לבנים אדומות בשילוב אבן חול. למבנה חצר מרכזית גדולה שניתן היה להגיע אליה מגרם מדרגות ספירלי מתוחכם. המבנה הוכרז כבנין לשימור בכדי להגן עליו מפני הריסות בשנות ה- 70. מיזם השיקום יצא לפועל כאשר יו"ר של חברת הנכסים קריס ניסבט בא עם הצעה לתוכנית בשנת 2002. הוא הקים 123 דירות יוקרתיות עם מקומות חניה אוטומטים מאחורי החזית ההיסטורית הצרה שפונה לרכב.

זה היה אתגר מיוחד לתכנן חניון אוטומטי במקום כזה, שחייב שימור של חזית המבנה. החזית התומכת נהפכה לחזית של מערכת ה Parksafe . יש לציין שברוב מערכות הParksafe של Wöhr יש מעבר משותף לכניסה ויציאה, אולם בפרויקט זה נדרש פתרון מיוחד: שני אזורי מעבר נפרדים לרכבים, אחד לכניסה והשני ליציאה.

החניה באמצעות המתקן היא מאד נוחה וידידותית למשתמש. הנהג מתחיל את תהליך החניה במתקן ההפעלה שבחצר באמצעות משדר. הדלת נפתחת, הוא מחנה את הרכב באזור הכניסה המואר ומקבל הנחיות בתצוגת טקסט בפנל ההפעלה. לאחר מכן הנהג עוזב את איזור המעבר ומאשר את החניה בעזרת המשדר שבידו. הדלת נסגרת והרכב מאוחסן אוטומטית במגדל החניה. בחדר ההמתנה שממול איזור היציאה הנהג מאחזר את הרכב ע"י המשדר במתקן הפעלה נפרד. ברגע שהרכב מוכן ליציאה, הדלתות של אזור קבלת הרכב משתחררות מנעילתן והדלת הקיימת נפתחת בצורה אוטומטית. לאחר היציאה הדלת שוב נסגרת.

מתקני החניה בפרויקט