מבנה היסטורי לשימור, מדריד, ספרד

מתקן חניה רובוטי-אוטומטי Multiparker 740

נוחות מקסימלית ובנייה ירוקה - למעלה מ- 30 מקומות חניה במערכת חניה אוטומטית הכוללת טעינה חשמלית

בניין Montalbán 11 במדריד, ספרד, הוא בניין היסטורי בן 7 קומות וחזית מפוארת, שהיה זקוק לשיפוץ והתאמה למאפייני המאה ה- 21. בראש סדר העדיפות של בעלי הבניין והמתכננים, עמדו ערכי הקיימות והיעילות אנרגטית, שימוש בחומרים ידידותיים לסביבה ושילוב עם הסביבה האקולוגית המקומית. לכן, היה זה אך טבעי כי מערכת החניה שתיבחר לשילוב במבנה תהיה מערכת חניה רובוטית-אוטומטית מדגם Multiparker 740 עם אפשרות לטעינה חשמלית של רכבים.

בפרויקט הותקנו 32 מקומות חניה עבור רכבים באורך של עד 5.25 מ' ומשקל של עד 2.5 טון. חלק מהמקומות צוידו במטעני EV, המאפשרים הטענת הרכב החשמלי בזמן החניה. במערכת הותקנה גם פלטת סיבוב 360° המאפשרת חניה נוחה עם כניסה ויציאה עם הפנים קדימה. הודות ליחידת החלפת המשטחים המסונכרנת, מדובר במתקן חניה מהיר, והתוצאה- תהליך החניה האורך בממוצע 170 שניות בלבד!

מערכת החניה הרובוטית הזו היא חלק מפתרונות החניה הירוקים והגמישים של WÖHR, המאופיינים בניצול שטח מיטיבי, יעילות אנרגטית ויעילות כלכלית גבוהה, בדיוק כמו שפרופיל התכנון דרש.  Ignacio Viñas Rausell, מנהל השיווק של WÖHR, מוסיף: "העובדה שבעלי הבניין והמתכננים בחרו בטכנולוגיית WÖHR בת קיימא אינה מפתיעה. בין אם מכאניות, חצי אוטומטיות או אוטומטיות לחלוטין, המערכות שלנו מרשימות בקיימות המעולה שלהן בהשוואה לפתרונות חניה קונבנציונליים בהם מקום ההליכה קטן במיוחד, אין תאורה או רמפות, האוורור יקר וכבלי החשמל צורכים מקום ואנרגיה. בנוסף, הודות לביטול הצורך בחיפוש חניה עולה התרומה לסביבה- פחות פחמן דו-חמצני מזהם נפלט לאוויר והנזק האקולוגי המצטבר קטן."

מאפייני הפרויקט

  • מערכת חניה רובוטית תת-קרקעית עם ארבע שורות חניה בכל אחד מ- 2 מפלסי חניה עבור 32 מקומות חניה
  • חלק ממקומות החניה מצוידים בעמדות טעינת EV
  • חניית הרכב והובלתו אל מקום החניה נעשית בצורה אוטומטית
  • המערכת כוללת פלטת סיבוב 360° המאפשרת חניה נוחה ויציאה לכיוון קדימה
  • מתאימה לכלי רכב באורך של עד 5.25 מ' ומשקל של עד 2.5 טון
  • הודות ליחידת החלפת המשטחים המסונכרנת, תהליך החניה אורך בממוצע 170 שניות בלבד
  • המתקן תוכנן ובוצע בהתאם לדרישות התקן האירופאי למתקני חניה EN14010 ולתקן הישראלי למתקני חניה ת"י 5437

מתקן החניה בפרויקט