בית משרדים UP!Berlin, ברלין, גרמניה

מערכת חניה חצי-אוטומטית Combilift 551

כלבו מיושן שהפך לבניין משרדים מודרני עם מערכת חניה חצי-אוטומטית 

בפרויקט ההתחדשות מוצלח ברובע פרידריכסהיין בברלין (Friedrichshain) , בהובלתו של הארכיטקט מרטין ג'ספר (Martin Jasper), הפך בניין משרדים ישן ל- UP!Berlin, מבנה משרדים מודרני עם קירות מסך מלאים, הכולל 78 מרפסות במידות שונות הפרוסות על פני תשע קומות.

הארכיטקט ג'ספר, בשיתוף משרד האדריכלים Gewers Pudewill, פתח את "קוביית המבנה" מכל ארבעת הצדדים לעומקים שונים, ובכך אפשר כניסת אור טבעי לבניין, גם אל הקומות הגבוהות להפליא (כל אחת בגובה 5.4 מטר). החללים אפשרו יצירת מעין טרסות משובצות ה"מחיות" את החזית, ובנוסף שתי קומות חדשות מוערמות על גבי המבנה הקיים ומפצות על שטח הפנים שהוקדש לכך.

כדי להוסיף לבניין חניה שתתאים למידות המאתגרות ולמורכבות המרחבית של החניון וכמו כן, תשתלב עם המבנה הכולל, הוחלט להתקין מערכת חניה חצי-אוטומטית מדגם Combilift 551 של חברת WÖHR, המאפשרת חניה נוחה מהירה בשני מפלסים, ללא חפירת פיר.

לדברי האדריכלים, הקריטריונים המכריעים שהובילו להחלטה הזו היו איכות ואמינות. בנוסף לחוויה החיובית שלהם משימושים קודמים בפתרונות החניה של WÖHR, במקרה הזה הטכנולוגיה, הנראות והחדשנות של מערכת ה-Combilift 551 הם שנתנו להם שקט מוחלט בבחירת הפתרון. לדעתם, הטענה שכ-10% ממקומות החניה צריכים לשלב פתרון לטעינה חשמלית אינה רלוונטית יותר, שכן הזמנים משתנים, ולכן יש להתקין מערכות חניה הפותרות את מצוקת החניה אך בו זמנית מאפשרות שילוב של טכנולוגיה, קדמה ועיצוב.

בניין UP!Berlin הוא בניין פורץ דרך המציב סטנדרט גבוה גם בכל הנוגע לקיימות. גודלן העצום של הקומות והגובה שלהן הופך את הניצול של מעט שטחי משרדים למקסימלי, ושבמידה וחיי העבודה ימשיכו להתפתח לכיוון המשרד הביתי, UP! ברלין נותנת מענה מיטבי.

מאפייני הפרויקט

  • 69 מקומות חניה על גבי מתקני חניה חצי-אוטומטיים מדגם WÖHR Combilift 551
  • מתקן המשלב אחסון אנכי ואופקי של רכבים
  • חניה עצמאית ב-2 קומות
  • מידות מירביות לרכב - אורך 500 ס"מ, גובה 175 ס"מ ורוחב של 200 ס"מ
  • עומס שימושי -  2 טון
  • מערכת המופעלת באמצעות שבב RFID
  • תפעול קל ונוחות בחניה
  • רמה גבוהה של בטיחות תפעולית ותפקודית (מאושר ע"י תו תקן הגרמני TÜV ו-CE האירופי)

מתקן החניה בפרויקט