מתחם מגורים, שכונת עג'מי, יפו

מתקני חניה מכאניים Parklift 464 ו- Parklift 450

פתרון חניה יעיל במתחם מגורים אלגנטי ומבוקש בשכונת עג'מי ביפו, המתמודד עם מגבלת החפירה לעומק בגלל הקרבה לים

במתחם מגורים ייחודי בשכונת עג'מי המבוקשת ביפו, המשלב מגורים על קו המים לצד סמטאות קסומות, בתי קפה שכונתיים ומסעדות, חיפשו פתרון שיספק חניה לדיירים. הפרויקט היה צריך להתמודד עם 2 אתגרים- האחד, התאמת פתרונות החניה לאופי השכונה והאזור, והשני, קושי לחפור חניון לעומק בגלל הקרבה לים.

הפתרון שנמצא ואפשר הוספת 6 מקומות חניה בחניון התת-קרקעי החד-מפלסי, כלל שילובם של 2 סוגים של מתקני חניה:

  1. מכפיל חניה מכני מדגם Parklift 450 של חברת WÖHR מגרמניה - פיתוח חדשני של מכפילי חניה מכאניים הניתנים להתאמה לגודל הפיר
  2. מתקני חניה טמונים מדגם Parklift 464S של חברת WÖHR מגרמניה, המשמשים גם כמתקני מעבר לעבר חניות נוספות ובכך מאפשרים למקסם את שטח החניה בשטח הנתון.

מאפייני הפרויקט

  • שילוב 2 דגמים של מכפילי חניה מכאניים בעלי אביזרי גמר מתקדמים, תוך השתלבות עם האזור, שמירה על הסביבה והקפדה על הפרטים הקטנים
  • מתקן מעבר המאפשר חניה תת קרקעית הכולל מכסה מתקן המשלב משטח נסיעה ישר למעבר אל חניה קונבנציונלית פנימית, תוך ניצול שטח החניה המוגבל בגובה למקסימום מקומות חניה ללא תלות.
  • מכפיל חניה טמון המאובזר בפרטי בטיחות גבוהים. כל חלקי המערכת מגולוונים ומכסה המתקן מרוצף באבן משתלבת. המתקן משתלב עם הפיתוח הסביבתי ואינו נראה לעין שאינו בפעולה.
  • מתקני חניה המאפשרים נסיעה על מכסה המתקן ומייצרים 2 חניות תת קרקעיות.
  • מתקני החניה תוכננו ובוצעו בהתאם לדרישות התקן האירופאי למתקני חניה EN14010  ולתקן הישראלי למתקני חניה ת"י 5437.

מתקן החניה בפרויקט