בניין מגורים ומשרדים, גני נייטסברידג', לונדון, אנגליה

מערכת חניה חצי-אוטומטית Combilift 543

מיקסום מקומות החניה בפרויקט לשימור גני נייטסברידג' בלונדון, בעזרת מערכות חניה חצי-אוטומטיות שמספקות פתרון חניה אלגנטי ויוקרתי

בניין גני נייטסברידג' (Knightsbridge Gardens) בלונדון, אנגליה, משתרע על שטח של 31,600 מ"ר המשלב עירוב שימושים הכוללים מסחר ודיור. המבנה הכולל משרדים עוצב בסטנדרט גבוה בסגנון מודרני, ובנוסף קיימות 35 יחידות דיור ומסעדה חדשה על הגג.

תוכנית החידוש והשימור של הבניין, שתוכננה ע"י משרד האדריכלים Fletcher Priest והקבלן Skanska ארכה יותר משנתיים וחצי וכללה אלמנטים רבים ועבודות קפדניות לשימור החזיתות ההיסטוריות של האתר, כמו גם הריסה מבנית מאתגרת.

האדריכלים בחרו בחברת WÖHR, הספקית המובילה בבריטניה של מערכות חניה חצי-אוטומטיות המתמחה בתכנון, אספקה והתקנה של פתרונות חניה. הפתרון הנבחר הבטיח מיקסום של מספר מקומות החניה בשטח החניה הקיים, עם ערך מוסף של עיצוב מודרני ואלגנטי, חניה נוחה ובטוחה, וכמובן עמידה באתגר של תכנון תחת הנחיות השימור המחמירות של לונדון.

לנוכח העובדה שחלקו העליון של המרתף כלל מערכות אוורור, ספרינקלרים ומערכות חשמל, האתגר היה שילוב מערכות חניה שידעו להתמודד עם הגובה הנותר לאחר מערכות הבניין שהוטמעו בתקרה.

הפתרון שהתקבל כלל שתי מערכות חניה חצי אוטומטיות מדגם Combilift 543 משולבות עם עמדות טעינה לרכבים חשמליים.

בנוסף, דרישת הלקוח הייתה לאפשר חניה למכוניות ארוכות מהסטנדרט ולשם כך יוצרו משטחי אלומיניום ארוכים ייחודיים שאפשרו זאת. כדי להדגיש את מבנה החניון ואלגנטיות המערכת, קונסטרוקציית המתקנים נצבעה בגימור שחור ונבחרו דלתות זכוכית. כמו כן, על מנת לשפר את חווית המשתמש, תפעול המערכת נעשה ע"י שלט רחוק ושולב במערכת בקרת החניון שמאפשרת כניסה לחניון רק לאחר זיהוי לוחית הרישוי במצלמה.

WÖHR מאמינה בשילוב טכנולוגיה מתקדמת ומתן ערך נוסף של עיצוב, נוחות ובטיחות לטובת איכות חיים טובה יותר. לכן, הפתרון לבניין גני נייטסברידג' כלל 19 מקומות חניה על גבי מתקני חניה וביצוע אופטימיזציה מלאה של ניצול שטח החניון, תוך התחשבות בצרכי הלקוח ומתן דגש על פתרון אסתטי ויעיל לטובת משתמשי הקצה.

מאפייני הפרויקט

  • מתקן המשלב אחסון אנכי ואופקי של רכבים
  • חניה עצמאית (בלתי תלויה) ב-3 קומות
  • מגוון אפשרויות להמתקן לגובה, רוחב ומשקל הרכב
  • עמדות טעינה חשמלית מובנות
  • תפעול קל ע"י שלט ונוחות חניה מיטבית
  • בלאי נמוך, מערכת הידראולית מוכחת
  • רמה גבוהה של בטיחות תפעולית ותפקודית (מאושר ע"י תו תקן הגרמני TUV ו-CE האירופי)

מתקן החניה בפרויקט