חדש - מודלים של מתקני חניה בטכנולוגיית BIM

23/01/2019

BIM

BIM או Building Information Modeling היא שיטה לתכנון מבנים בצורה תלת ממדית הכוללת את כל המידע הרלוונטי לאורך מחזור חיי המבנה. בעזרת BIM ניתן לשפר את חילופי המידע בין כל הגורמים המעורבים בתהליך התכנון לשם בנייה בצורה יעילה, מהירה ודייקנית יותר. לאחרונה, חברת WÖHR , בנוסף לשרטוטים המקובלים ב 2D, מספקת מודלים ב 3D בטכנולוגייתBIM למערכות החניה שלה, הניתנים לשילוב ישירות בתהליך התכנון.

הדרישה הגיעה ממדינות מקדמות BIM כגון: נורבגיה, הולנד, ובריטניה, בהן שיטת תכנון זו כבר מהווה חלק בלתי נפרד מכל פעילויות התכנון. בגרמניה לדוגמא, פרויקטים של המגזר הציבורי מחייבים בדרך כלל את השימוש ב BIM. בישראל, חברת תדהר, שהינה לקוח של פרומוט, היא חברת הנדל"ן הראשונה שאימצה ומיישמת בפועל את טכנולוגיית BIM. בעקבות הדרישות מהלקוחות, חברת WÖHR פיתחה כלי תכנון מודרני המאפשר לאדריכלים ומתכננים לשלב את מערכת החניה של WÖHR לתוך מודל הבניין התלת מימדי בלחיצת כפתור. בעזרת יישום טכנולוגיית  BIM חברת  WÖHR ופרומוט נקטו צעד משמעותי אל העתיד הדיגיטלי.

מתקני החניה הראשונים הזמינים להורדה כמודל תלת מימדי הם מתקני חניה מכאניים מדגם Parklift 450 / 405, ומתקני חניה חצי אוטומטיים מדגם Combilift 551/552/542/543 אלו הם הדגמים הפופולריים ביותר של מתקני חניה חצי אוטומטיים ומכאניים. אדריכלים שישתמשו במודלים אלו יוכלו לתכנן מבנה עם כל התצורות האפשריות של מתקן החניה. לדוגמא, רק את המכפיל חניה עם פיר מדגם Parklift 450 ניתן להגדיר ב 188 דרכים שונות. המודל גם מכיל פרופיל רכב לשם ביצוע בדיקות התנגשות. יש לציין שניתן גם לראות את הנתונים הטכניים של מערכות החניה במודל ה BIM.

בשימוש ב- BIM ישנם יתרונות רבים: במקום לאסוף מידע חדש בעת תכנון פרויקט הבנייה, כמו בשיטות קונבנציונליות, בעזרת המודל, המידע על הפרויקט מתווסף כל הזמן לאורך חיי הפרויקט. שיטה זו מספקת ערך מוסף ברור עבור עדכונים, חישובים ובדיקות. יועצים נהנים ממידע אשר יועצים נוספים בפרויקט כבר אספו ומייתר מהם את הצורך להזין מחדש מידע או לשכפל אותו. שימוש במערכת ה- BIM גם מקטינה את הסיכויים לשגיאות ידניות במהלך הזנת נתונים. המידע נאסף במסגרת מודל בנייה מרכזי, המתעדכן כל הזמן בתהליך התכנון. בצורה זו כל הצדדים בפרויקט יכולים לקבל החלטות מושכלות על בסיס אותו מידע. בעזרת יישום טכנולוגיית BIM חברת WÖHR ופרומוט נקטו צעד משמעותי אל העתיד הדיגיטלי.

לחצו כאן להורדת קבצי ה BIM למערכות החניה של WÖHR.