פרויקט תמ"א 38/1, רחוב משה דיין, רמת גן

מתקן חניה סמוי Parklift 462

מתקן חניה סמוי Parklift 462 ברמת גן

מתקני חניה סמויים בפרויקט חיזוק ובינוי במסגרת תמ"א 38/1 ברמת גן

פרויקט זה הינו חלק משכונת נווה יהושע באזור הביל"ויים ברמת גן. רוב היתרי התמ"א 38 בשכונת הבילויים הם במסגרת מסלול חיזוק ותוספת, כאשר הבקשות הפתוחות צופנות בחובן את שינוי המגמה לכיוון מסלול הריסה ובנייה. פרויקט זה בוצע על ידי חברת טל בר בניה ופקוח בע"מ ותוכנן על ידי CPSL אדריכלים.

בפרויקט התמ"א 38/1 (חיזוק ובינוי) ברחוב משה דיין היה צורך בהוספת מקומות חניה בשטח מוגבל. בפרויקט הותקנו בעורף הבניין שלושה מתקני חניה טמונים מדגם Parklift 462S של חברת WÖHR  באופן עוקב אחד אחרי השני, כך שיצרו 6 חניות נוספות. מתקני החניה הותקנו בשטח המשמש מיסעה ו/או דרך מעבר ותמרון לרכבים החונים תחת עמודי הבניין. אלמלא פתרון זה, לא היה ניתן להגיע למספר החניות הרצוי בפרויקט.

מתקנים החניה מדגם Parklift 462 כוללים מכסה "אמבטיה" המאפשר מילוי חומרי גמר המשתלבים עם הפיתוח, מה שהופך את המתקן לסמוי מהעין, אלא בשעה שנעשה בו שימוש לצורך הכנסת והוצאות הרכבים. המכסה מאפשר למכוניות לחלוף על פני המתקן לשם חניה ו/או תמרון. בפרויקטים של "שימור" מבנים קיימים, מתקנים טמונים עם מכסה "אמבטיה" מאפשרים יצירת מקומות חניה סמויים, תוך שימור הנראות המקורית של סביבת הבניין.

המתקנים של חברת פרומוט מגיעים עם מעקות וגדרות בטיחות הגנה מפני נפילה, כנדרש ע"י התקן הישראלי למתקני חניה ת"י 5437 והתקן האירופאי  EN14010.

מאפייני הפרויקט

  • דגם המתקנים 462 Parklift.
  • מכסה מתקן "אמבטיה" משתלב עם חומר פיתוח הבניין.
  • מכסה מתקן המאפשר נסיעה מעל המתקן ושימוש כחניה קונבנציונאלית נוספת.
  • גובה מכוניות מירבי: 1.65 מטר.
  • רוחב משטח מירבי: 2.70  מטר.
  • הפעלת המתקן ע"י לוח הפעלה במפתח ולחצני הפעלה להורדה והעלאת המתקן.
  • למתקן אישור מכון הבטיחות הגרמני TÜV המתקן עומד בתקן הישראלי למתקני חניה ת"י 5437.

מתקני החניה בפרויקט