מגדל דירות, מלבורן, אוסטרליה

חניון אוטומטי Parksafe 580

מגדל חניה אוטומטי במלבורן

מגדל חניה אוטומטי במלבורן, אוסטרליה הכולל 26 מקומות חניה ב-13 קומות על קרקעיות

מגדל הדירות Pheonix במלבורן הוא אחד מהמבנים האייקונים של העיר, הבנוי צמוד למלון Pheonix המפורסם שהיה שייך לכדורגלן המפורסם לו ריצ'רדס. הבניין מעניין מבחינה ארכיטקטונית מאחר והוא "בנין רזה" , הנישא ל- 28 קומות.

תכנון חניון בבניין זה היה מאתגר מכיוון שלא היה ניתן לבנות חניון תת קרקעי ורוחב השטח הפנוי היה רק 6.7 מטר. בנוסף בגלל יוקרת הפרויקט, רוכשי הדירות ציפו לקבל חניות לרכביהם. התשובה לפתרון חניית הרכבים הייתה להתקין את מערכת החניה האוטומטית של מדגם Parksafe 580 של Wöhr.

הגישה לחניון האוטומטי מתבצעת מהחלק האחורי של המגדל. הרכבים מובלים למשטח חניה ידידותי הכולל סורקי לייזר שבודקים את מידות הרכב ומבטיחים שהוא ממוקם כהלכה. ברגע שהנהג יוצא ממושבו כל דלתות תא הגישה ננעלות לשם בטיחות, הרכב מסובב ב°90 ומורם למקום החניה המתאים הקרוב ביותר. משטח ריק מוחזר לתא הכניסה ומוכן לרכב הבא.

מערכת ה Parksafe 580 של בית הדירות Phoenix כוללת 26 מקומות חניה ב-13 קומות חניה. המערכת מאפשרת חניית רכבים בגבהים שונים. לשם כך ישנן 2 קומות חניה המתאימות לרכבים עד לגובה של 2 מטר ו-11 קומות חניה המתאימות לרכבים עד לגובה של 1.6 מטר. בכדי להחזיר את הרכב הנהג פשוט מעביר צ'יפ RFID והרכב מוחזר לתא הכניסה כשהוא מופנה לכיוון היציאה.

מתקני החניה בפרויקט